Výběr krytiny je klíčový

Stavba či rekonstrukce domu sama o sobě vyžaduje celou řadu rozhodnutí. Některá z nich záleží čistě na vašem vkusu, u jiných se vyplatí pořádně zamyslet a zvážit všechny plusy a minusy. Volba materiálu střechy patří jednoznačně do druhé kategorie.

Klasikou v našich končinách je pálená a betonová taška. Keramika má vyšší pořizovací cenu a je křehká. Pokrytí malých a členitých ploch tak obnáší spoustu opatrného řezání. Beton je sice pevný, nicméně zaskočí vysokou hmotností. Mezi další slabé stránky se řadí také barevná nestálost. Není tak velkým překvapením, že se pozornost stavitelů a majitelů nemovitostí začíná čím dál víc upínat směrem k plechovým střechám. Co od nich můžete očekávat?

Realizace Pension Pstruží

Pokládka bez komplikací

Plechová střecha vyniká nízkou hmotností, a proto nezatěžuje krov jako pálená taška nebo beton. Tuto vlastnost oceníte především v zimě, kdy na střeše leží vrstva sněhu. S lehkým materiálem se snadněji manipuluje během dopravy a přípravy finální montáže. Ta dokáže být včetně úpravy nároží a instalace doplňků překvapivě rychlá.

Již zmíněnou sněhovou pokrývku a další rozmary počasí zvládá plech velmi dobře. Problémem nejsou dokonce ani extrémní výkyvy teplot. Jak je to možné? Plechová střecha má minimální nasákavost a příkladnou stálost. Naopak porézní keramika a beton v zimě trpí, protože zachycená voda při mrazech zvětšuje objem a materiál mikroskopicky trhá.

Trend, který dává smysl

Všechny výše zmíněné výhody vysvětlují, proč se investice do kvalitní plechové střechy vyplatí. Očekávejte skvělé vlastnosti a rychlou montáž. Variabilita barevných provedení vám umožňuje dokonale sladit střechu s fasádou a vaší představou o dokonalém bydlení. To vše s ohledem na okolí a váš rozpočet.

Realizace Kostel Strašnice, Praha - falcovaná střešní šablona