Hlavní kritéria

Při přemýšlení nad materiálem střechy musíte vzít v potaz několik základních kritérií. Mezi ty se řadí životnost, korozivzdornost, odolnost vůči vnějším atmosférickým vlivům, cena a vzhled. Nic zbytečně neuspěchejte a nezapomínejte na to, že velmi důležitá je volba výrobce. V případě střešní krytiny se vyplatí investovat do kvality a nízkých nároků na údržbu.

Pokud jste v rozhodování došli až k napínavému duelu hliník versus obyčejný plech, dost možná vás překvapí, jak moc se tyto materiály liší. Víte, co vám jaký z nich v praxi nabídne?

Realizace ve Vysoké Peci

Realizace RD na Vysočině

Střecha stále jako nová

Projděte se venku a zaměřte se na střechy okolních domů. Dokonce i méně trénované oko ihned pozná, jaký majitel domu se rozhodl pro hliníkovou střechu. Jak je to možné? Hliník nerezne a nepotřebuje natírat ani složitě udržovat. Jeho silná oxidační vrstva je dokonalou ochranou před rozmary počasí. Jinými slovy si po celou dobu zanechává svůj vzhled.

U obyčejného pozinkového plechu se připravte na rychlejší stárnutí, nutnost pravidelného natírání a opravy. Ty vás budou stát nejen peníze, ale také čas. Další alternativou je měď, které stejně jako hliník nekoroduje, ale je výrazně dražší a méně odolná. Mezi její nevýhody lze zařadit také vyšší tepelnou roztažnost.

Když počasí nadělá škody

Nejsilnější bouřky, které doprovází kroupy, jsou u obyčejného plechu důvodem k obavám. Krupobití dokáže nadělat velké škody, ale v případě kvalitního aluminiového systému můžete zůstat v klidu. Ledové kroupy hliníkový šindel neprorazí a nezanechají na něm žádné viditelné stopy.

Návrh střechy  - Chlum

Vítěz je jasný

Hliník na střeše je trefou do černého za předpokladu, že hledáte bezúdržbovou a velmi odolnou krytinu. Pořizovací cena je pochopitelně vyšší než v případě obyčejného plechu, ale dlouhá životnost a moderní vzhled domu za to stojí.