Hliníková střecha se prodraží

Pojem drahá je velmi relativní. Konečnou kalkulaci zpravidla ovlivňuje celá řada faktorů. Pořizovací cena hliníkového systému je v porovnání s obyčejným plechem vyšší, nicméně kompenzací se vám stane bezúdržbová střecha s extrémně dlouhou životností a zárukou.

Hliníková střecha nic nevydrží

Hliníkové střešní prvky jsou vystaveny všem vnějším vlivům od přímých slunečních paprsků přes výkyvy teplot až po masy sněhu. U kvalitního výrobce se na jedinečné vlastnosti hliníku můžete spolehnout. Ani kroupy hliníkovou střechu nerozbijí.

Na hory hliníkové systémy nepatří

Není pravda, že lehké hliníkové střechy do horských oblastí nepatří. Právě naopak! Některé hliníkové střešní prvky jsou pro zvýšení odolnosti falcované. Příkladem jsou falcované tašky PREFA, které díky patentovaným příchytkám odolají bouřím s větrem o rychlosti do 235 km/h.

Střecha z hliníku je hlučná

Bojíte se, že vás budou budit bubnující kapky deště? Rozdíl mezi hliníkem a vláknocementovou střechou je pro lidské ucho jen stěží postřehnutelný. V některých případech je navíc na střechu aplikována speciální protihluková páska.

Realizace v Trutnově - detail fasádního šindelu

Barva hliníkové střecha je náročná na údržbu

Hliníkové systémy jsou bezúdržbové. Nekorodují, nemusí se natírat a ochranný lak garantuje stálobarevnost a odolnost vůči UV záření. Barva se neloupe a neprská ani během ručního ohýbání.

Hliníkové střechy limitují omezeným výběrem odstínů

Z nedostatku barevných odstínů nemusíte mít obavy. Standardně máte na výběr, PREFA vám dokonce umožňuje si svou barvu nechat vyrobit na míru. V široké škále odstínů seženete také veškeré potřebné doplňky.

Jak vidíte, hliníková střecha dokáže v mnoha ohledech velmi mile překvapit. Nenechte se zmást mýty a objevte její výhody i vy.